Aras makalesi

Bu yazıda bizi nasıl kandırdıklarına,nasıl aldandığımıza dair örnekler vereceğim… Örnek hisse Gözde Finansal Kiralama… Yeni adı Gözde Girişim Sermayesi…

Kağıdı 2011 ocak ayında takibe başladım. İlk defa 2 şubat tarihinde satın aldım. O zamanlar gozfn yi ilk defa duymuştum. Bu borsa forumlarında bazı üstadların tavsiyesiyle tanıştım kağıtla. Forumlarda yazılanlar şunlardı:

Bedelsiz sermaye arttırımı yapacak
Banka Olacak
minimum 50-60 olacak, bazıları bu rakamı minimum 3 haneli rakam olacak ( yani en az 100 olacak demeye getiriyordu), kısa vadede 20 olacak… diye hisseyi pazarlıyorlardı.

Yalan doğru haberlerle sürekli hisseyi pazarladılar ve pazarlamaya devam ediyorlar.

Öncelikle bedelsiz sermaye arttırımı dedikleri tahsisli sermaye arttırımı idi. Şirket tahsisli sermaye arttırım kararı almıştı fakat spk kabul etmedi. Bedelli yaparsın isteyen katılır dedi.

Gözde Banka olacak dediler bankayla alakası yok… Sadece uydurma, pazarlama taktiği…

Gözde doğan yayın holdinge talipli olduğunu kapa bildirdi… Forumda pazarlamacı arkadaşların ekmeğine yağ oldu bu. Başladılar uçar kaçar, trene kimse binemez. Bizimde acemilik… Herkesi kendimiz gibi sanıyoruz. İnandık. aldıkça aldık. orta vadede 1-2 yılda çok zengin olacağız… Derken bedelli sermaye arttırım kararı geldi şirketten. Hisse 4 lere çıkmış… taban serileriyle 3.2x lere yolculuk başladı… Zamanla baktık doğan yayın holdingi de alamadı. Milliyet vatan… başkasına satıldı… Adamlar hisseyi bize pazarlayacaklar. Kanımızın don damlasına kadar içmeye niyetleri var. Yeni oyunlara başladılar…

Gözde Amerikan ortağı kkr-co ile idoya talip olacak…
Gözde Aveaya talip
Gözde THY ye talip
Gözde taplet pc ihalesini alacak
Yıldız holding çalışanlarına mektup gönderdi. Gözde Murat Ülkerin gözdesi olacak diye ….
Yabancı ortak geldi hisseye girdi…
Şu yalanlara bir bakarmısınız… Ama adamlarda utanma yok… Kanımızın son damlasını emene kadar bizi kandırmaya aldatmaya devam edecekler…

Sonunda kafa dank etti. Bunlar hepsi yalan haber. Forumda sordum arkadaşlar bu haberler var ama hepsi yalan çıktı… Birileri bizi kandırıyor… Söylemez olaydım. Ekip hakaret ve karalama kampanyalarıyla forumdan yasaklanmamı sağladı.

Gözdeye bakıyorum sürekli 3.x ile 4.x arasında gidip geliyor. 4.x olunca hemen birileri tren kaçıyor, trene son binenler gelsin, zengin olduk, satmayın bir daha bulamazsınız tarzı laflarla hisseyi sattırmıyor… Hatta insanlar o kadar inanıyorki uçacak kaçacak laflarına daha yukardan da çok maliyetlenen oluyor… Hisse düşmeye başlıyor bu defa iyi oldu, sabredin günlükçüler temizleniyor, hisseyi topluyorlar, güç alacak… tarzı laflarlada çıkış fısrsatı vermiyorlar… iyice zarar yapınca sesler kesiliyor… kimse yazmaz oluyor foruma… insanlar galiba cacık olmaz deyip satıyor… forumada sattım kurtardım yazıyorlar… tabiki bu elemanlar alttan satılanları topluyor… Belli bir seviyeden sonra tekrar hisseyi yükseltip yukardan satıyorlar… Bu oyun bu şekilde son damla kan içilene kadar devam edecek…

En son Kümaşta yapılan kumpasa bir bakarmısınız… Gözde otoyol ihalesi için koçla ortaklık düşünüyordu. Bir baktık yapı kredi sürekli alımda. Forumlarda yazan bu ortaklıktan dolayı alımda. Kümaş ihalesinden önce gözdenin ihaleyi almayacağını bilen birileri yapı kredidedi lotları boşalttı… Acaba bunlar kim… Biraz düşününce oynanan oyunun farkına vardım. Adamlar kendi hisselerini yapı kredide biriktirmeye başladı… bizede otoyol ihalesindeki ortaklık için ( yapı kredi bank koç a ait) yapı kredi mal topluyor. Hisse uçar kaçar, trene binemezsiniz. Otoyolu alacaklar. İçerden haberle bereber bu ekip yapı kredideki lotlarını 1 günde sattı.

Görüyormusunuz oynanan oyunu… Kumpasa bak kumpasa… Adamlar uyumayıp sürekli oyun içinde oyun oynuyor…

Çalışmalarım devam ediyor… Forumlardan örnek yazılarla süslendirecem diğer yazılarımı… Kardeşlerim bu forumlarda yazılan yazıları görünki nasıl bir kumpasın içindeyiz daha iyi anlayın.

Cengs

NOT: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arası…nda imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Borsa endeksi ve hisse senetleri hakkında kişisel yorum, görüş ve önerilerin bulunduğu bir blogtur.
https://arastestblog.wordpress.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Aras makalesi”

Leave a Reply

Gravatar